Hizmetler

E-Ticaret Sistemleri

İçeriği Paylaş

E ticaret birileri için hayatını idame ettirebilmenin yolu, birileri için ise büyük bir bilinmeyen. E ticaret sitesi kurmak nasıl bir şey diye merak edenler için bu yazıyı hazırladık.

Bizim taraftan bakıldığında, e-ticaret binlerce işletme için, para kazanmanın en iyi yöntemi. 

Binlerce e-ticaret sitesi ayrı olarak başka bir iş yapmadan, bir mağazadan satış yapmadan, sadece e-ticaret sitesinden kazandığı gelirler ile aylık masraflarını çıkarıyor, gelir elde ediyor, ailesini geçindiriyor, para biriktiriyor,  kazandıkları ile yeni yatırımlar yapıyor.

Peki o zaman e-ticaret sitesi kurmak için kime danışılmalı kim yol gösterecek?

E Ticaret Sitenizi Hemen Kuralım

Hemen başlayalım,

1- İnternet üzerinden satış yapmak için öncelikle bir e-ticaret sitesine ihtiyaç var. Web Tasarım Van ı Arayarak ‘u arayarak 10 dakikada bir e-ticaret sitesine sahip olabilirsiniz.  

2- E-ticaret sitesini aldınız, ama ne satacaksınız?  Aklınızda satmayı düşündüğünüz bir şeyler varsa, bildiğiniz bir sektör varsa önce onu değerlendirin,  satmak istediğiniz ürünlerin toptan satışını yapan yerleri tanıyorsanız, onlar ile anlaşın ve ürünlerini sitenize ekleyerek satış yapın.  Eğer böyle bir hazırlığınız yoksa, toptancıları tanımıyorsanız,  o zaman da endişe etmeye gerek yok.  Van Web sizinle yüzlerce internet toptancısının sattığı ürünler ile firma bilgilerini paylaşıyor.  Bu firmalara ulaşmak için tıklayın  

3 – Peki bu internet toptancıları nasıl çalışır?   XML denilen bir teknoloji ile,  kendi stoklarında bulunan ürünleri sizin sayfanıza aktarırlar, kendi güncel stok durumlarına göre sizin sitenizde de ürün stokları otomatik güncellenir.  Sadece onlarla anlaşmanız yeterli. Sonraki kısımlarda, Van Web sizi bilgilendirir ve yapmanız gerekenler söyler.   Böylece binlerce ürün sitenize aktarılır, kolayca ürün satmaya başlarsınız.

4 – İş yeri açılışı;  Satılacak ürünlerin faturasını kesebilmek için bir işyeri açılışı yapmak gereklidir. Son yıllarda oldukça kolaylaşan bu iş için, bir muhasebeci ile anlaşmak yeterlidir.  Şahıs işletmesi muhasebeci tarafından 1 gün içinde açılabilmektedir.

5 – Ofis-depo kiralama;  İnternet sitesinin yönetimi, satılan ürünlerin teslim alınması ve kargo şirketinin gelip ürünleri alacağı bir ortam gerekmektedir,  burası bir evde olabilir, bir iş hanı içerisinde ofiste kiralanabilir.  Ürünlerin kolayca teslim alınabileceği  ve lojistik şirketlerine yakın mesafede olmasında fayda vardır.

Neredeyse tamamı 1 günde tamamlanabilecek bu işlemler ile bir e-ticaret sitesi açılarak, satışa başlanabilecektir.

E ticaret sitesi kurmak için 0850 665 60 65 numaralı telefonu arayarak ilk adımı atın, sonrası gelecektir.

Makaleler

Bilgilendirme Içeriklerimiz

CMS Yazılım

CMS Yazılım – İçerik Yönetim Sistemi Nedir? CMS, İngilizce “Content Management System” kelimesinin kısaltılmışıdır ve Türkçe çevirisi ise “içerik yönetim sistemi” olarak kabul edilmiştir. Hazır

Detaylar »